ZBIÓR DANYCH OSOBOWYCH – REJESTRACJA ZBIORU.

Kancelaria adwokacka prowadzona w Tarnowie przez adwokata Kamila Szybilskiego  zajmuje się także sporządzaniem oraz zgłaszaniem wniosków o rejestrację zbiorów danych osobowych.  Nadzorujemy przebieg procedury i w razie potrzeby podejmujemy właściwe czynności.

Należy pamiętać, że dane osobowe to wszelkie dane pozwalające na identyfikację tożsamości danej osoby fizycznej. Obok imienia i nazwiska jest to m.in. wizerunek osoby jej adres, nr PESEL, nr NIP, a nawet adres email, czy nr IP.

Zgłosić zbiór danych osobowych powinien administrator którym w praktyce jest organ, jednostka organizacyjna, podmiot lub osoba (przedsiębiorcy), którzy decydują o celach przetwarzania danych i środkach do tego użytych. Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, który posługuje się cudzymi danymi dla potrzeb prowadzenia firmy może być zatem administratorem zobowiązanym do zarejestrowania zbioru danych osobowych.

Czynność „przetwarzania” danych osobowych to nie tylko ich zmienianie, opracowywanie czy udostępnianie. Przetwarzanie danych osobowych w rozumieniu ustawy to także ich zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, a nawet usuwanie.

Pamiętajmy, że za niezgłoszenie zbioru danych osobowych grozi odpowiedzialność karna – kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do roku.

Zainteresowanych podjęciem współpracy z Kancelarią prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

Aplikant adwokacki Agnieszka Dziewiątkowska,

Kancelaria Adwokacka Adwokata Kamila Szybilskiego Tarnów

O KANCELARII

Kancelaria prowadzona przez adwokatów przy ul. Krakowskiej 3 w Tarnowie obsługuje zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Reprezentujemy klientów przed sądami powszechnymi w sprawach cywilnych, karnych, a także z zakresu prawa pracy.

KONTAKT

33-100 Tarnów, ul. Krakowska 3/3a
+48 502 825 574
+48 782 646 565
kancelaria@tarnow-adwokat.pl

Wykonanie i opieka techniczna Comp-Web Studio.