Na wycięcie drzewa wymagane jest zezwolenie. To wójt (burmistrz, prezydent) zadecyduje, czy możemy wyciąć drzewo, rosnące na posiadanej przez nas działce.

Bez względu na to, że jesteśmy posiadaczami nieruchomości na której rosną drzewa przez nas wycinane, sam proces wycinki winien być poprzedzony uzyskaniem stosownego zezwolenia (po uprzednim uzyskaniu zgody właściciela nieruchomości).  Zezwolenie wydaje wójt, burmistrz bądź prezydent co oznacza, iż wniosek należy złożyć we właściwym miejscowo Urzędzie Gminy. Kwestia ta jest istotna o tyle, że za wycinkę bez wymaganego zezwolenia grożą niemałe kary. Należy przy tym pamiętać, że zezwolenie nie jest wymagane m.in. w przypadku wycinki drzewa owocowego oraz takiego, którego wiek nie przekracza 10 lat. Jeżeli wycięcie rośliny nie ma związku z działalnością gospodarczą, to jest ono zwolnione z opłaty (o zezwolenie jednak należy wystąpić, gdyż jego brak uruchamia procedurę nałożenia kary).

 

O KANCELARII

Kancelaria prowadzona przez adwokatów przy ul. Krakowskiej 3 w Tarnowie obsługuje zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze.Reprezentujemy klientów przed sądami powszechnymi w sprawach cywilnych, karnych, a także z zakresu prawa pracy.

KONTAKT

33-100 Tarnów, ul. Krakowska 3/3a
+48 502 825 574
+48 782 646 565
kancelaria@tarnow-adwokat.pl

Wykonanie i opieka techniczna Comp-Web Studio.